Борнмът 3-1 Мидълзбро

Калум Уилсън завърши деветмесечния си кошмар с победа за мача. След като Борнмът запази място в четвъртфиналите на „Карабао Купа“ с победа от 3: 1 над Мидълзбро.

Страйкър Уилсън, който направи първото си появяване, откакто страда от нараняване на колянните връзки през януари, вкара вторият гол от наказателното поле. Преди да замени заместващия Беник Афобе.

Дебютантният защитник Джак Симпсън по-рано бе избутал домакините начело на стадион „Виталита“. Преди да бъдат закачени от първия старши гол от титуляра на Боро, тиинейджърът Маркус Таверниър.

Боро, който бе отпаднат от последния сезон, доведе до загубата им с 4: 0, когато посетиха Виталити Стадион през април. Но показаха по-голяма издръжливост по този повод.

Победителите в Купата на Лигата от 2004 г. изпитаха Артър Борук в другия край, като прескочиха мощния път на Конор Робъртс от разстояние. Преди оживеният Адама Трауър да счупи задънената улица на полувремето.

Трауре изгони Дан Гослинг в средата на полузащитата, напредна напред. А след това отприщи ударно движение, което свиреше широко от вратата на Борук.

След представянето си в началото, Борнмът отново започна ярко след стартирането и продължи 49 минути. Фрейзър се завъртя над ъгъла отляво, а 20-годишният Симпсън отклони вниманието на маркера си.

Междинната връзка в купата представляваше 650-мили кръгово пътешествие за феновете на Боро. Като много от тях напускаха Тейсидед в 10.30 часа. Те бяха възнаградени за усилията си с изравнителна цел седем минути по-късно.

Осемнайсетгодишният крило Таверниър го застъпи, спокойно плъзгайки се в долния десен ъгъл. Следвайки красивото бягане на Трауър и прецизна топка.

И осем минути по-късно той осигури на хората на „Еди Хоуе“ място в последните осем, за втори път през четирите сезона. Когато той избухна в района и заложи на топката за Афобе да отбележи.